A mai napon kiadásra került a WordPress 6.6, amely számos hibajavítást és újdonságot hozott. A fejlesztők igencsak odatették magukat, így talán sokaknak hasznos lesz egy rövidített összefoglaló a fő újdonságokról.
A WordPress kiadásait hagyományosan egy híres dzsessz zenészről nevezik el, hogy ezzel is kifejezzék a tiszteletüket irántuk. A 6.6 verziónál is követik ezt a szép hagyományt, így a ma megjelent WordPress 6.6 kiadása a híres amerikai dzsessztrombitás, Tommy Dorsey után kapta a „Dorsey” nevét.
Nem látom értelmét, hogy az új WordPress minden újdonságát felsoroljam, ez amúgy is elérhető a hivatalos WordPress oldalon. Csak néhány olyan újítást említek meg, amely minden WordPress felhasználóknak érdekes lehet.
A WordPress 6.6 kiadása rengeteg hibát javít
Az új kiadásba a fejlesztők több száz hibajavítást és fejlesztést préseltek bele. Ezekkel összesen 325 olyan Trac hibajegyet zártak le, melyben a felhasználók és fejlesztők hibákat jeleztek vagy új funkciókat kértek tőlük.
Emellett fontos megjegyezni, hogy a WordPress 58 akadálymentességi fejlesztést is kapott, amelyek megkönnyítik a fogyatékossággal élő bloggerek számára a szerkesztőfelület használatát.
A WordPress 6.6 főbb újdonságai
A rengeteg bugfix és motorháztető alatt megbúvó fejlesztés mellett a WordPress 6.6 az átlag felhasználóknak is hozott újításokat. Néhány ezek közül olyan, amelyre már rég vártunk.
- A blokk szerkesztőben a rács elrendezés (grid layout) is választhatóvá vált, így végre nem csak sorok és oszlopok segítségével rendezhetjük a tartalmainkat.
- Megérkezett a Gutenberg 18.5 blokk szerkesztő, amely számos ponton teszi egyszerűbbé a bejegyzések szerkesztését.
- Megjelentek a szakasz stílusok, amelyek előre elkészített, egy kattintással beállítható stílusokat kínálnak az egyes oldalszakaszokhoz.
- A honlap szerkesztőben lehetőség van webhely-szintű háttérképek beállítására.
- A pluginek automatikus frissítésénél is megjelent az auto-rollback funkció. Egy sikertelen automatikus frissítés esetén a WordPress (elméletileg) képes önállóan visszatérni az előző, még működőképes verzióra.
Azt hiszem ezek lesznek azok, amiket a felhasználók is azonnal észre fognak venni. A rengeteg API szintű változás nem érint majd tömegeket, bár a régóta magukra hagyott témák és bővítmények még okozhatnak meglepetéseket. Ez persze minden nagyobb verzióváltásnál így volt, és így is lesz.
A WordPress 6.6 rendszerkövetelményei
A rendszerkövetelmények csak kis részben változtak, de a PHP támogatás változására azért nem árt odafigyelni. Megszűnt ugyanis a PHP 7.0 és 7.1 verziók támogatása, mostantól már PHP 7.2.24 vagy újabb kell a WordPress használatához. Az ajánlott verzió maradt a PHP 7.4+, ez nem változott. Nem hiszem, hogy sok helyen lenne még őskövületnek számító PHP 7.0/7.1 verzió, de azért nem árt ezt ellenőrizni a frissítés megkezdése előtt.
A WordPress 6.6 nagyon sok fejlesztést és hibajavítást tartalmaz, így egy gyors mentés után érdemes mielőbb használatba venni a frissítés újdonságait.
A SEOtrend.hu lapot mi már frissítettük!
Ha a frissítés során problémába ütköznél, akkor a Facebook csoportunkban szívesen segítünk neked!
További információ: